YILDIZ TALKS

0 9 ay önce

Çok prestijli olduğumuzu iddia ettiğimiz Makine Teknolojileri Kulübümüz ’ün daha yeni yeni adını duyurmakta olduğumuz Yıldız Talks etkinliğimizle tekrardan sizlerleyiz.

  Yıldız Talks, ay içinde belli aralıklarla düzenlediğimiz, bu yıl okulda buluşamadığımız için online olarak gerçekleştirdiğimiz bir etkinlik serisidir.

  Sektörde alanında uzmanlaşmış kişilerle online toplantı konseptinde gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde asıl hedefimiz, mühendis adaylarına gelecekteki kariyer hayatlarında istediklerini elde edebilmeleri için ilham sağlamaktır. Ayrıca, evde kalmak zorunda olduğumuz için yeterince kötü hissettiren bu dönemde, etkinliğe katıldıklarında ‘’Bugün kendim için faydalı bir şey yaptım.’’ hissinin herkeste oluşmasını amaçlıyoruz.

  Yıldız Talks; tanıtım, söyleşi, eğitim, workshop gibi farklı içerikleri bünyesinde barındırır. Alanında öncü isimlerle bir araya gelerek hem onların kariyer yolculuklarını ve tavsiyelerini dinliyor, hem de spesifik konular üzerinden geleceğin teknolojilerini birlikte tartışıyoruz. Bazen ileride çalışmak istediğimiz bir alanda kafamızdaki bir soru işaretini gideriyor, bazen de daha önce hiç üzerinde düşünmediğimiz konulara kafa yoruyoruz. Bu etkinlik bize okul sıralarında öğrenemeyeceğimiz bilgiler de sunuyor; motorların nasıl çalıştığını yine motorlar üzerinden uygulamalı olarak öğrenmek, ya da bizzat bir test mühendisinden kariyer yolculuğunu dinlemek gibi.

  Daha yeni olmasına rağmen büyük bir kitle tarafından ilgi duyulduğunu özellikle vurgulamak isteriz. Öyle ki iki haftada bir olarak planladığımız etkinliğimizin daha ilkinde ilgi ve talebin arttığını gözlemledik ve Yıldız Talks’u daha sık yapmaya başlayacağız.

Bir Cevap Yazın

X