Search
Generic filters
Exact matches only

STARTUP’LAR İÇİN “ALBARAKA GARAJ 2020” SEZONU BAŞVURULARI BAŞLADI

0 2 sene önce

Albaraka Türk bünyesinde yer alan ve girişimcilerin yenilikçi ürün ve hizmetlerini destekleyen ‘Albaraka Garaj’ için dördüncü sezon başvuruları başladı. Girişimciler, 13 Nisan – 1 Haziran 2020 tarihleri arasında Albaraka Garaj web sitesi üzerinden online olarak başvuruda bulunabilecek.

Albaraka Türk’ün, girişimcilik ekosistemine katkıda bulunmak ve yenilikçi ürün ve hizmet sahibi girişimleri desteklemek için kurduğu Albaraka Garaj’da, “Garaj2020” sezonu adını verdikleri dördüncü dönem başvuruları başladı. Türkiye genelinde tüm girişimcilerin online olarak yapacağı başvurular, 1 Haziran 2020 tarihinde kadar devam edecek.

Albaraka Garaj ile hem startup’ları destekleyen hem de kendi kurum kültürüne ve dijitalleşme yolculuğunda önemli katkılar sağlayan Albaraka Türk, bugüne kadar 2 binin üzerinde başvuru aldığı Albaraka Garaj’da 34 girişimi destekledi. Bu yıl 4. Dönem başvurularını almaya başlayan Albaraka Garaj için, başvurmak isteyen tüm girişimciler, 13 Nisan – 1 Haziran 2020 tarihleri arasında albarakagaraj.com üzerinden başvuruda bulunabilecek.

Albaraka Garaj’da girişimcileri finansal destekten satış-pazarlama desteğine, yatırım imkanından yurtdışı açılımına kadar birçok destek bekliyor

13 Nisan’da başlayan ve 1 Haziran’da sona erecek başvuruların ardından elemeler gerçekleştirilecek. Yapılacak elemelerin ardından seçilen girişimler temmuz ayı itibariyle ön hızlandırma programına başlayacak. Ön hızlandırmada girişimcilere verilecek eğitimler ve ödevlerin ardından girişimciler üst yönetime yapılacak demoday elemesinin ardından hızlandırma programına başlayabilecek. Girişimcilere birçok fırsatın sunulduğu Garaj’da 50 bin TL’ye kadar finansal destek, POC imkanı, mentor görüşmeleri, açık ofis imkanı ve yurtdışı açılımı desteğinin yanı sıra, Albaraka Portföy Yönetiminde kurulan Girişim Sermayesi Fintech Yatırım Fonu ile yatırım desteği de sunuluyor. Standart eğitimlerin yerine girişimcilerin talepleriyle oluşturdukları bir eğitim programı da girişimcileri bekliyor. Ayrıca Albaraka’nın sunduğu Açık Bankacılık Platformu ile girişimciler bankacılık API’lerini ücretsiz olarak kullanabilecek ve kendi uygulamalarına entegrasyonlar yapabilecekler.

Girişimcilerle başarılı 3 sezon geçirildi

Şimdiye kadar 34 girişimi destekleyen Albaraka Garaj’da ilk üç sezonda toplam 7 milyona yakın yatırım yapıldı. Albaraka Garaj girişimleri ile 30’dan fazla POC çalışması ve ürün doğrulaması yapılan süreçte 8 Milyon TL’ye yakın ürün satın alımı gerçekleştirildi ve banka bünyesinde kullanılmaya başlandı. Ayrıca 3 dönem boyunca girişimciere 1 Milyon TL’lik finansal destek sağlandı.

“Hedeflerine giden yolda startup’ların yanındayız”

Bugüne kadar iki binin üzerinde başvuru aldıklarını ve 34 startup’ı desteklediklerini belirten Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, Albaraka Garaj’da geride bıraktıkları üç senede çok başarılı startup’ların çıktığını ifade etti. Utku “Bu yıl dördüncü sezonuna başladığımız Albaraka Garaj için oldukça heyecanlıyız. Yaşanan koronavirüs salgını bize yenilikçi, esnek çalışabilen ve değişime hızlı adapte olabilen start up’ların ne kadar önemli olduğunu tekrar gösterdi. Bizim için katılım bankası demek girişimi desteklemek demek. Bu nedenle bu sezon da hiçbir aksaklık olmadan programımıza başlamak istedik. Temenni ediyorum ki yeni girişimci adaylarımız ortaya koyacakları yepyeni fikir ve projelerle hem bizlere hem de ülkemize katkı sağlayacak ve bu sıkıntılı dönemde hepimize ilham vereceklerdir. Albaraka olarak girişimcilere Albaraka Garaj’da projelerini hayata geçirmeleri için birçok destek sunuyoruz. Sahip olduğumuz ekosistemle yaratıcılıklarını ortaya çıkarmalarına katkı sağlıyoruz. İlk üç dönemde olduğu gibi bu dönemde de onların yanında olmaya ve onları desteklemeye devam edeceğiz. Başvurularını başlattığımız dördüncü sezon tüm girişimcilerimiz için hayırlı olsun” dedi.

Bir Cevap Yazın

X