Search
Generic filters
Exact matches only

Kodlama Bilmeden Mobil Uygulama Yapılabilir Mi?

0 2 sene önce

Kodlama Bilmeden Mobil Uygulama Yapılabilir Mi? Değişen dünya ile beraber gelişen teknolojilere ayak uydurmak ve yenilikleri takip etmek gerekiyor.

Hayatımıza internetin girişiyle birlikte bütün işlerimizi hatta sosyal yaşantımızı buradan yürütmeye başladık. İnternetin kullanımında ise son zamanlarda mobilin payı giderek artış göstermekte.

Büyük, orta, küçük ölçekli şirketlerin, e-ticaret sitelerinin, hizmet sağlayıcılarının ve hatta blog sahiplerinin bile sadece web sitesiyle var olmaları günümüz teknolojisi ve müşteri eğilimi için yetersiz kalıyor.

Çevrimiçi aktivitelerin mobile kayması nedeniyle mobil uygulamalar fark yaratacak bir adım olmaktadır.

İşletmeler için bu denli gerekli olan mobil uygulama yapımı önemli olduğu kadar karmaşık ve pahalı mı?

İşletmelerin, e-ticaret sitelerini ve bireysel olarak uygulama yazdırmak isteyen birçok kişi için mobil uygulama hala çok karmaşık ve çok pahalı olarak düşünülmektedir.

Mobil uygulama yapmak isteyen işletmelerin iki alternatifi vardır.

  • Ya programlama bilip kendi mobil uygulamalarını kendileri yazacak;
  • ya da yüklü miktarlarla bu işi bilen birine yazdıracaklar.

Fakat artık mobil uygulama yazmak eskisi kadar karmaşık ve pahalı değil!

Programlama bilgisine sahip olmadan ve düşük bir yatırım ile internet üzerinden mobil uygulama yapmak için birçok platform bulunmaktadır.

Bu platformlara örnek olarak; Mobiroller, Goodbarber, ShoutEm, Appery.io gibi siteler hazır mobil uygulama ve tasarımlarıyla, düşük ücret karşılığında mobil uygulama satışı yapmaktalar.

Kodlama yapmadan mobil uygulama sahibi olurken nelere dikkat edilmeli?

Hali hazırda var olan özellikle aynı sektörde yer aldığımız diğer işletmelerin mobil uygulamalarını yol göstermeleri ve bir fikir edinebilmemiz adına ilk aşamada incelemeliyiz.

Bu uygulamaları inceleyip kendi uygulamamızı şekillendirdikten sonra bir gelir modeline karar verilmeli. Bu uygulama üzerinden nasıl para kazanılacağı düşünülmeli. Birden fazla gelir modeli oluşturulması demek kazancın daha fazla olacağı anlamına gelir.

Mobil uygulamanızın indirilme sayısı ve reklam kazançları gelir modeli örneklerindendir.

Son olarak ise modüllere ürün yerleştirme yapılıp uygulama kullanıma açılır. Ve işte biz de artık mobil uygulamaya sahibiz!

Bu tarz platformlar sayesinde kodlama bilgisine sahip olmadan büyük miktarda paralar yatırmadan kendi mobil uygulamamızı yazıp hızla gelişen teknolojiye kolay ve uygun fiyatlı yollardan ayak uydurabiliriz.

Bir Cevap Yazın

X