Search
Generic filters
Exact matches only

Online Ödeme Çözümleri Girişimi Bakiyem, 7 Milyon TL Değerlemeyle Yatırım Aldı

0 2 sene önce

Hizmet verdiği kullanıcılardan kolay, hızlı ve düşük maliyetli bir şekilde ödeme almayı amaçlayan işletmelere online ödeme çözümleri sunan yerli fintech girişimi Bakiyem, 7 milyon TL değerlemeyle aldığı ilk yatırımı duyurdu.

Girişimin yatırım turunda Bankalararası Kart Merkezi (BKM) eski Genel Müdürü ve Turkish Bank Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Özinal’ın yanı sıra son zamanlarda yüksek büyüme potansiyeline sahip girişimlere yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren Alesta Yatırım yer aldı.

Finansal teknolojiler alanında uzman bir ekiple çalışmalarını yürüten Bakiyem, kurulduğu ilk günden itibaren herhangi bir teknik bilgiye gerek olmadan dakikalar içerisinde kurulabilen, kolay kullanıma sahip ödeme çözümleri ve bu çözümlere yönelik entegre modüller ile platformlar geliştirmektedir.

“Ödeme almanın en kolay yolu” mottosuyla bugüne kadar farklı sektörlerden 1500’ü aşkın firmanın alt yapısını güçlendiren ve satışlarını arttıran Bakiyem; gelecek süreçte online alışveriş pazarımıza daha fazla katkı sağlayarak Türkiye ekonomisine destek olmayı, ülkemizin nakitsiz toplum yolculuğuna ivme kazandırmayı, yerli-yabancı çok sayıda işletmeyi/kullanıcıyı yeni nesil, pratik ve pandemi sürecinde değerini bir kez daha anladığımız temassız ödeme yöntemleriyle tanıştırmayı amaçlamaktadır. Bakiyem bu doğrultuda giderek gelişmekte olan ve çok değerli oyuncuların bulunduğu ödeme sistemleri sektörümüzde söz sahibi bir şirket olmayı ve Türkiye fintech ekosisteminin lokomotif trenleri arasında yer almayı arzulamaktadır.

Bakiyem Kurucu Ortağı ve CEO’su Umut Yalçın konuya dair yaptığı açıklamada  “Pandemi nedeniyle zorlu bir süreçten geçmemize rağmen Bakiyem ekibi olarak bu dönemde dijitalleşmedeki artışla birlikte ürünlerimizi pazar ihtiyaçları doğrultusunda geliştirerek hedef kitlemize ulaşma yolunda ilerledik ve önemli bir büyüme yakaladık. Bu yatırım ile büyümemize daha hızlı bir şekilde devam ederek hedeflerimizi gerçekleştirmek istiyoruz. “ dedi.

Bir Cevap Yazın

X