Search
Generic filters
Exact matches only

Gülümsetirken Akılda Kalmak

0 2 sene önce

Günümüzde firmalar ayakta kalmak, olağan müşterilerini korumak ve yeni kitlelere ulaşmak için dijital pazarlamanın nimetlerinden sıklıkla faydalanıyor. Real Time Marketing dediğimiz şey de en önemli pazarlama yöntemlerinden biri. Real Time Marketing, Türkçe manasıyla Gerçek Zamanlı Pazarlama oldukça karışık bir isim gibi görünürken aslında hepimizin günlük hayatta karşılaştığı ve aşina olduğumuz bir dijital pazarlama yöntemidir.

Dijital pazarlamanın yaygınlaşmasıyla ortaya çıkan bu yöntem kişilerin veya markaların sosyal medya üzerinden kitle yakalamasına olanak tanıyor. Sosyal medya hesaplarından mizahi bir dille günümüz trendlerini takip ederek kullanılan bu yöntem aslında trendleri takip etmek ve zeka dışında bir unsur gerektirmiyor. Gündemdeki konuları takip ederek, samimi bir dille paylaşımlarda bulunarak geniş kitlelere ulaşmak çok daha kolay. Tabi bu gönderilerin komik olması buradaki en önemli unsur. Nasıl olduğunu daha iyi anlamak için örneklerle inceleyelim;

Örneğin, Türkiye’deki çok ünlü bir dondurma markası, 140 karakterli popüler bir sosyal medya platformunun güncellemesi olan beğenme tuşunu, dondurma markasının logosuyla ile benzer biçimde kalp şeklinde yapması üzerine sosyal medya hesabı üzerinden “kalp kalbe karşıymış” yazarak bu trendi yakaladığını gözlemleyebiliriz.

Bir başka örnek ise yine ülkemizdeki oldukça ünlü bir pil markası henüz vizyona giren bir uzay filmini konu ediniyor. Filmin karakterlerinin kullandığı ışın kılıcını kendine mizah malzemesi edinen markanın, bu kampanya sayesinde daha geniş kitlelere ulaştığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yani özetle burada amaç gülümsetirken akılda kalıcı hale gelmek.

Bir Cevap Yazın

X