Search
Generic filters
Exact matches only

Yine Dopdolu: Satınalma Dergisi Mayıs 2024, Yıl:12 Sayı:137

0 1 ay önce

Değerli yöneticiler,

Mayıs ayı ülkemiz açısından enflasyonla mücadelede yeni bir dönüm noktası olarak belirlendi. Bu yılın sonuna doğru enflasyondaki artışın dizginlenmesi ve kontrol altına alınması hedefleniyor. Özel sektörde ise satın alma tarafında maliyet ve gider analizi çalışmalarının daha dikkatle gerçekleştirildiği, tedarikçi tarafında ise tekliflerin tekrar tekrar çalışıldığı bir dönemdeyiz. Bu sayımızda tedarik zinciri performans ölçüm yöntemlerinden SCOR modeline yer veriyoruz. Literatürde genel kabul görmüş ve uygulama alanı bulunan performans ölçüm yöntemlerine sıklıkla yer vermeye devam edeceğiz. Bu sayımızda kamu ihalelerinden dış ticarete, sürdürülebilirlikten işletme yönetimine kadar geniş bir çerçevede birbirinden değerli makalelerle birlikteyiz. Katkı veren tüm yazarlarımıza teşekkür ederiz.

Tedarik Zincirinde Dijitalleşme, Riskler ve Fırsatlar Semineri 22 Mayıs’ta İTO Meclis Salonu’nda Gerçekleşecek

Satınalma Dergisi yazarlarının konuşmacı olarak katılacağı bu önemli seminere ücretsiz olarak katılabilirsiniz. Tedarik zinciri yönetimindeki en yeni gelişmelere ve yönetim metodolojilerine ulaşmak açısından faydalı bir etkinlik olacak.

Ücretsiz kayıt ve program detayları için https://www.ito.org.tr/tr/etkinlikler/detay/tedarik-zincirinde-dijitallesme-riskler-ve-firsatlar adresini ziyaret edebilirsiniz.

Eğitimleriniz İçin Doğru Teklifi Alın. 

Tedarikçi performans değerlendirme eğitiminden harcama yönetimi/gider analizine kadar uygun fiyatla satınalma ve tedarik zinciri yönetimi eğitim hizmetleri sunuyoruz. Kurumsal referanslarımıza güveniyoruz.

Eğitim kataloğumuzu satinalmadergisi.com/egitim.pdf indirerek şirket ihtiyacınız için en doğru eğitimi alabilirsiniz.  Eğitim alan firmalara 3.000 TL değerinde 10 kişi için 1 yıllık dergi üyelik avantajı hediyoruz. 

Ekibinizi Geliştirin

E-Dergi Aboneliği ile Ekibinizin Yetkinliklerini Yükseltin

Ekibinizin mesleki ve yönetsel becerilerinin gelişimi için bir adım atın.
Departman olarak dergi arşivine (137 sayı) ve gelecek bir yıl boyunca 12 sayıya erişim sağlayın. Dijital dergi aboneliği için https://satinalmadergisi.com/dijital-islem-merkezi/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Mayıs 2024 sayımıza katkı veren yazarlarımıza tekrar teşekkür ederim.

Bir sonraki sayıda görüşmek üzere,

Keyifli okumalar,
Prof. Dr. Murat ERDAL

Bir Cevap Yazın

X