Search
Generic filters
Exact matches only

ÜNSPED Gümrük Müşavirliği ve İstanbul Üniversitesi İş Birliği Gümrük ve Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı Mezuniyet Töreni

0 2 sene önce
ÜNSPED Gümrük Müşavirliği ve İstanbul Üniversitesi İş Birliği
Gümrük ve Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı Mezuniyet Töreni
UGM’DE KEP TÖRENİ

ÜNSPED Gümrük Müşavirliği ve İstanbul Üniversitesi iş birliğiyle gerçekleşen Uygulamalı Gümrük ve Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmeye devam ediyor.

ÜNSPED Gümrük Müşavirliği ve İstanbul Üniversitesi’nin iş birliğinde düzenlenen ‘‘Uygulamalı Gümrük ve Dış Ticaret Uzmanlığı’’ sertifika programının dördüncü dönemi sona erdi. Yeni dönemden ve eski dönemlerden mezun olan öğrenci ve çalışanlara kep töreni düzenlendi. Açılış konuşmalarını UGM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gürbüz HOCAOĞLU, Genel Müdürü Rıza Mehmet KORKMAZ ve İstanbul Üniversitesi Tedarik Zinciri Yönetimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat ERDAL’ın yaptığı tören, Genel merkez, Ankara ve Ege bölge öğrenci ve çalışanlarının da katılımıyla eş zamanlı gerçekleşti. Mezun olan öğrencilerimiz program sonunda verilen sertifikalarını İstanbul Üniversitesi ve Ünsped Gelişim Akademisyenlerinin takdimi ile teslim aldı.

 

KALİFİYE İNSAN GÜCÜ YETİŞTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR

Ünsped Gümrük Müşavirliği İstanbul – Sn. Yusuf Bulut Öztürk ve Program Mezunları

Programla katılımcıların “gümrük ve dış ticaret mevzuat ve uygulamaları hakkında bilgilenmesi”, “örnek uygulamalarla karmaşık sorunları çözebilecek kapsamlı bir anlayış kazanmaları” ve “dış ticaret süreçlerinde gereken bilgileri ve temel uygulamaları öğrenmeleri” amaçlanıyor.  Programın temel hedefi; dış ticaret, lojistik, e-ticaret alanlarında faaliyet gösteren firmaların, gümrük müşavirliği şirketlerinin ve firmaların dış ticaret departmanlarında ihtiyaç duyduğu kalifiye insan gücünün yetiştirilmesi.

PROGRAMA KİMLER KATILABİLİYOR?

Ankara Ünsped Gümrük Müşavirliği Yönetim ve Personeli ile Program Mezunları

Söz konusu sertifika programı “dış ticaret konusunda uzmanlaşmak isteyen bu alanda hiç deneyimi bulunmayan üniversite mezunlarına”, “ithalat ve ihracat işlemlerindeki deneyimini daha da geliştirmek isteyenlere”, “dış ticaret alanında bilgi sahibi olmayı hedefleyen başka sektörlerde çalışanlara”,  “bağımsız denetim şirketlerinde kariyer planlayanlara”  ve “gümrük müşavirliği mesleğine ilk adımı atmak isteyen adaylara” açık.

60 eğitim saatinin (5 hafta sonu) ardından 2 saatlik değerlendirme sınavıyla son bulacak programı başarıyla tamamlayanlara, İstanbul Üniversitesi tarafından e-Devlet üzerinden sertifika verilecek.

UGM’DE İŞ İMKÂNI…

İşe alım şartlarını taşıyan ve başarı sıralamasında ilk %20’lik dilime giren sertifika sahipleri, gerçekleşecek mülakatın sonucuna göre Ünsped Gümrük Müşavirliği ve Lojistik Hizmetler A.Ş. bünyesinde “Uzman Yardımcılığı” pozisyonuyla istihdam imkânına erişebiliyor.

HANGİ ŞARTLAR ARANIYOR?

İzmir Ünsped Gümrük Müşavirliği Yönetim ve Personeli ile Program Mezunları

İlgili programa katılanlarda; derslerin %80’ine girme, sınavdan 50 puan alma, 30 yaşını aşmamış olma, “hukuk, iktisat, maliye, işletme, muhasebe, bankacılık, kamu yönetimi, siyasal bilgiler, endüstri mühendisliği, lojistik ve filoloji dallarında eğitim veren fakülte ve yüksek okullardan veya denkliği Yüksek Öğretim Kurumu’nca tasdik edilmiş yabancı yüksek öğretim kurumlarından” en az lisans seviyesinde mezun olma veya “diğer öğretim kurumlarından lisans seviyesinde mezun olduktan sonra belirtilen bilim dallarından lisans üstü seviyede diploma almış olma” veya “ön lisans eğitimi veren gümrük, dış ticaret ve Avrupa Birliği konularında uzmanlık programı olan meslek yüksek okullarından mezun olma” şartı aranıyor.

Yeni 5. Dönem Sertifika Programı 7 Ocak 2023 tarihinde başlıyor.

Kayıt ve Bilgi için: İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

https://sem.istanbul.edu.tr/tr/content/uygulamali-gumruk-ve-dis-ticaret-uzmanligi-sertifika-programi/egitimin-tanitimi 

Bir Cevap Yazın

X