Türkiye’nin En Trend Sitesi’nin Başarı Dolu Yolculuğu

0 1 sene önce

  Bu işe başlarken sadece bir masası vardı. Bu masa iki ay sonra 50 metrekarelik küçük bir apartman dairesine taşındı. Sonra işler de, ofiste giderek büyüdü. Türkiye’nin en çok tercih edilen alışveriş sitesi olmasının yanı sıra dünyada da adını duyurmuş başarı dolu bir hayat.

 

Harvard Üniversitesi’nde MBA programına katılıp sırf hayalleri uğruna eğitimini kim yarıda bırakır ki? Kuşkusuz bunu yapan heyecanlı, istekli, çok cesaretli ve çok çılgın olması lazım. Dünyanın en çok aranan kadın girişimcisi olmak kolay değil diyerek bu işe girişti, hayallerinin daha başında olmasına rağmen çok istekliydi. Başarılı olup olmayacağını bile bilmeden kararını verdi ve evinde bu işin temellerini attı. 16 ay gibi kısa bir sürede şirketin değeri 150 milyon dolar oldu. Küçük bir masanın çevresinde başlayan bu yolculuk şuan 6.5 milyardan fazla üye barındırıyor. Aynı zamandan Türk tasarımcıların da ürünlerini internet ortamında satışa sunan ilk sitedir.

 

Şirket ilk yatırımcılarını bulmakta zorlansa da Türkiye’nin ilk Türkçe internet platformunun kurucusu şirkete destek çıkarak ilk yatırımı yapmıştır. Daha sonra e-ticaret alanında satışlar yapan başka kurum ve kişilerden de yatırım yaparak yavaş yavaş büyüme yolunda adımlar atmıştır. Şirket büyüdükçe ofisi de büyüyerek yeni mekanlara taşınmıştır.

 

2012 yılında en büyük yatırımını global bir şirketten alarak yatırımını daha fazla genişletmiştir. Bu aynı zamandan dünyadaki bir şirketten alınan ilk yatırımdır. Bu şekilde global yatırımların devamı 2014 yılında da başka şirketlerden devam etmiştir.

Şirket büyüdükçe kendi giyim markasını da oluşturmuş ve sitesinde yer vermiştir. Aynı zamanda site de birçok yabancı markanın satışına da olanak sağlanmıştır.

 

 

Farklı giyim mağazalarından aynı anda alışveriş yapmaya olanak sunan ve beraber çalışılan firmaların ürünlerini kalite kontrol sistemi ile kendisine dahil eden şirket gün geçtikçe büyüyen, değerlenen ve aranan bir e-ticaret markası haline gelmiştir.

 

Avrupa’nın göze çarpan genç kadın liderliğine aday gösterilip ve seçilen, moda dünyasının en etkili ilk 500 ismi arasına giren, birden fazla global dergiden yılın starı, yılın iş kadını, dünyanın en güçlü kadın girişimcisi, genç küresel lider ödüllerini almaya layık görülen en trend, en çok tercih edilen ve en çok aranan e-ticaret sayfasının başarılı dolu öyküsünü sonlandırırken girişimci olmak isteyen kadınlara da: “Hata yapmaktan korkmayın, bazen başarısız olabilirsiniz ve hatalarınızdan öğrenirsiniz.” mesajını veriyor.

 

Bir Cevap Yazın

X