Türkiye’de Kadın Girişimci Örneği Online Hizmet Platformu

0 1 sene önce

Ülkemizde girişimcilik konusunda her gün yeni adımlar atılmakta ve her geçen gün başa bir birey girişimci olabilmek için atılımlar yapmaktadır.  Toplumun ihtiyaçlarını belirleyip, bu ihtiyaca yönelik yatırım yapmak özellikle son yıllarda ekonomik açıdan önemli bir güç haline gelmiştir. Bir girişimcinin de söylemiş olduğu gibi, girişimler ya bir fikirden ya da bir ihtiyaçtan doğmaktadır. İşte tam da bu ihtiyaçların ve ekonomik gücün içinde artık kadınlarda kendi ayakları üzerinde durabilmek ve kendi işinin sahibi olabilmek ve ekonomik gücün bir parçası olabilmek adına girişimciliğe atılıyorlar.

Özellikle de devlet politikalarının girişime ve girişimciye olan desteği ile birçok birey bir fikrim var diyerek girişime atılmıştır. Çok az bir sermaye ile hatta belki de yalnızca bir fikir ile birçok kadın devlet desteği ile birden çok girişime atılmışlardır.

Türkiye’nin online hizmet platformu da bu girişimlerden biridir.  Elektrikli eşyadan nakliyeciye, nakliyeciden tesisatçıya kadar birçok konuda hizmet veren bu site ihtiyaç sahiplerini aradıkları hizmete ulaştırıyor.

2011 yılının kasım ayında kurulan ve birkaç yıl içinde önemli başarılara imza atan site 2012 yılında yatırım teklifleri almış, 2013 yılında almış olduğu 4 farklı yatırım tekliflerinden birini değerlendirerek , yine başka önemli girişimlerin yatırımını yapan bir şirket ile anlaşmışlarıdır. Aldıkları yatırım sonucunda her 5 ayda bir iki katı büyüme göstermiştir.

 

 

 

 

Bu Fikir Nasıl Hayata Geçti? 

Amerika’dan Türkiye’ye dönen genç bir kadının, eve yerleşme sırasında boyacı ve nakliyeci bulma konusunda sıkıntı yaşamasıyla başlıyor. Bu tarz hizmetlerin daha kolay bulunabilme fikri ile başlıyor bu yolculuk ve çalışmakta olduğu ünlü bir firmadan istifa ederek bulduğu fikrin peşinden gidiyor.

Online Hizmet Platformu Nasıl Çalışıyor? 

Hizmeti veren kişi için, mobil veya internet sitesi üzerinden sisteme girerek ‘’hizmet ver ‘’ butonuna tıklanıyor ve hizmeti verecek kişinin profili oluşuyor, hizmeti alacak kişilerin ise arama butonuna kısa bir talep formu doldurarak ihtiyacını paylaşması yeterli oluyor.

Birden fazla kullanıcıya hizmet veren ve aynı şekilde online iş imkanı sunan bu site Türkiye’nin en büyük online hizmet platformlarının başında gelmektedir.

Bir kadının fikirlerinin peşinden gitmesiyle başlayan bu yolculuk önemli başarılara imza atmış ve ciddi büyümeler göstermiştir. Kurucusu tarafından yeni fikirler düşülen ve projelere açık olan bu site günümüzde vermiş olduğu hizmetler kapsamında ilk sırada kalmayı sürdürmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

X