Search
Generic filters
Exact matches only

KORONAVİRÜS SALGINI DÖNEMİNDE E-DÖNÜŞÜM SEKTÖRÜ YÜZDE 15 BÜYÜDÜ

0 2 sene önce

 

Koronavirüs etkisi hem dünyada hem Türkiye’de sürmeye devam ediyor. Bu süreçte süregelen işlerin aksamadan yürütülebilmesi adına teknoloji ve e-Dönüşüm çözümlerine olan ilgi ve talep arttı. İşlemlerin güvenli bir biçimde yapılması ön plana çıktı. Salgının başlangıcından bu yana e-Dönüşüm sektöründe yüzde 15 oranında büyüme gerçekleşti.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs gündemdeki yerini koruyor. Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü tarih 11 Mart’tan bu yana olabildiğince evlerden çıkmadan işler yürütülmeye çalışılıyor. Uzmanların uyarılarına kulak veren şirketler mümkün olduğu kadar evden çalışma yöntemine geçti ve sistemlerini dijitale taşıdı. Bu değişim e-Dönüşüm çözümlerine ilgiyi de artırdı.

E-Dönüşüm çözümlerinin kullanımında yaşanan artışı değerlendiren TÜRKKEP Genel Müdür Vekili Dilek Akyürek, “Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının görüldüğü 11 Mart tarihinden bu yana e-Dönüşüm çözümlerine ilginin arttığını görüyoruz. Bu dönemde teknoloji ve dijital araçlar işin merkezinde yer aldı. Pandemi sürecinde e-Dönüşüm sektörü yüzde 15 oranında büyüdü. TÜRKKEP olarak ise bu yılın ilk dört ayında yüzde 60 oranında büyüme gerçekleştirdik. Geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığımız, ağ tabanlı çalışan ve elektronik olarak imzalanan belgelerin değişmezliğini ve bütünlüğünü koruyarak imza doğrulaması da yapabilen TÜRKKEP İmza uygulamasında güzel satış rakamları yakaladık. Elektronik ticaretin yoğun kullanımı ile birlikte E-İrsaliye rakamlarımız geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre 5 kat arttı” dedi.

Akyürek, “Bu dönemde sosyal izolasyona uyarak işlerini evden çıkmadan yürütmek zorunda olan çalışanların ihtiyaçlarını karşılamak üzere e-Dönüşüm çözümleri sunan şirketlere büyük sorumluluklar düşüyor. İşlemlerin zaman ve mekan bağımsız elektronik ortamda yapılmasının yanı sıra tüm bu süreçlerin güvenli bir altyapı ile yapılması da son derece önemli. TÜRKKEP olarak bu süreçte güven hizmetlerine olan talebin arttığını net bir biçimde gözlemliyor, yeni dönemde de uzaktan güven hizmetlerinin artacağını öngörüyoruz. TÜRKKEP olarak KEP, e-İmza, e-Fatura gibi e-dönüşüm çözümlerimizle her daim şirketlerin yanındayız” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

X