Search
Generic filters
Exact matches only

Kagider Ve Migros Tarımdaki Kadın Girişimcilere Güçlü Kariyer Fırsatları Sunuyor

0 1 sene önce

KAGİDER VE MİGROS  TARIMDAKİ KADIN GİRİŞİMCİLERE  GÜÇLÜ KARİYER FIRSATLARI SUNUYOR

KAGİDER ve Migros iş birliğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Tarımda Kadın Girişimci Geliştirme ve Hızlandırma Programı’, 16-17 Mayıs 2022 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştiriliyor. Yoğun bir eğitim programının uygulandığı kampa katılan 60 kadın girişimci arasından belirlenen 15 kişiye bir yıl boyunca mentorluk desteği verilecek. Ayrıca Migros, kampa katılan ve kalite standartlarına uygun üretim yapan tüm girişimcilere ürünlerini Türkiye’nin dört bir yanındaki mağazalarında satış imkanı sunacak. 

Tarım sektöründe faaliyet gösteren kadın girişimcilere destek vermek amacıyla KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) ve Migros iş birliğiyle hayata geçirilen ‘Tarımda Kadın Girişimci Geliştirme ve Hızlandırma Programı’ kapsamında üç yıldır düzenlenen kamp çalışması 16-17 Mayıs 2022 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştiriliyor. Geniş kapsamlı program içeriği olan kampa, tarım sektöründe en az bir, en çok üç yıldır faaliyet gösteren 60 kadın girişimci katılıyor.

Kampın ilk gününde açılış konuşmalarının ardından, dünyada ve Türkiye’de Tarım, Finansal Kaynaklar ve Finansa Erişim ve Tarımda Yeni Pazarlar başlıklı oturumlar düzenlendi. İkinci günde ise Liderlik, Marka Olmak & Satış Teknikleri, Coğrafi İşaretler / Patent, Kalite Süreçleri, Dijitalleşme, Finansal Yönetim ve Tarım Teknolojileri gibi konular ele alındı ve alanında uzman isimler kadın girişimcilere detaylı bilgiler aktarılacak.

Programın sonunda girişimci kadınlara ilham vermek amacıyla gerçekleştirilen Rol Model oturumunda, tarım sektöründe başarılı olmuş kadın girişimciler öykülerini anlatarak, katılımcıların sorularını yanıtlayacak.

“Tarım sektörünün sürdürülebilir büyümesi için kadın girişimcilerin desteklenmesi önemli” 

‘Tarımda Kadın Girişimci Geliştirme ve Hızlandırma Programı’nın üçüncü kamp çalışmasıyla ilgili bir açıklama yapan KAGİDER Başkanı Emine Erdem şunları söyledi:

“Gerek tarım sektörünün sürdürülebilir büyümesi gerekse de Türkiye’nin kalkınması açısından tarım sektöründe kadın girişimcileri desteklemenin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Kararlılıkla sürdürdüğümüz ‘Tarımda Kadın Girişimci Geliştirme ve Hızlandırma Programı’ bu yaklaşımımızın bir ürünü. Bu çalışma için kapsamlı bir eğitim programı hazırlandı. Kadın girişimcilerin işlerini geliştirmek ve başarılı olmak için ihtiyaç duydukları bilgilere yer verdik. Daha önceki çalışmalarımızda da olduğu gibi aralarından belirlenecek 15 girişimciye de mentorluk desteği sağlayacağız. Çok güzel sonuçlar aldığımız bu programı sürdürmeye kararlıyız. Bu çalışmada iş birliği yaptığımız Migros Ticaret A.Ş.’ye de bu vesile ile bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.”

 

Migros Ticaret A.Ş. İcra Kurulu Üyesi Ekmel Nuri Baydur ise programa ilişkin şunları söyledi: “Migros olarak, tarımsal üretimin sürdürülebilirliğine, kadın üreticilerin artmasına katkı sağlayan, kadın girişimcilere cesaret ve umut veren pek çok projeyi hayata geçiriyoruz. Bölgesel Kadın Kooperatifleri buluşmaları kapsamında düzenlediğimiz eğitimlerle kadın üreticilerin büyümelerine ve güçlenmelerine yardımcı oluyor, kadınların üretime katılmasını destekleyen güçlü yatırımlarımızla emeklerinin ulusal pazarda karşılık bulmasını sağlıyoruz.

KAGİDER ile birlikte tarım alanındaki kadın girişimcilerin hayallerinin gerçeğe dönüşmesine vesile olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Tarımda Kadın Girişimci Geliştirme ve Hızlandırma Programı’mıza katılan kadın girişimcilerin kariyer yolculuklarında ihtiyaç duyacakları öğretileri paylaşıyor, Migros standartlarına uygun ürünleri Türkiye’nin dört bir yanındaki mağazalarımızda tüketicilerle buluşturuyoruz.

Yakın zamanda programımıza katılan Mersinli bir girişimcimizin Migros’a özel olarak yetiştirdiği kazları alarak, kazın artık sadece Kars’ta değil, Mersin’de de üretebildiğini gösterdik. Tüm girişimcilere ilham olacak bu çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz. KAGİDER ile üçüncü yılını geride bıraktığımız iş birliğimizden büyük mutluluk duyuyor, uzun seneler boyunca kadın girişimcileri destekleyen önemli adımlar atacağımıza gönülden inanıyoruz.”

Bir Cevap Yazın

X