Search
Generic filters
Exact matches only

Hong Kong’un Önde Gelen Hızlandırıcı Programı Betatron Türk Girişimciler Arıyor

0
0
9 ay önce

“Where Founders Come First” sloganıyla Hong Kong’un en ileri gelen girişim sermayesi şirketleri tarafından kurulan Betatron adlı hızlandırıcının beşinci kohortu için başvurular 18 Temmuz 2019’a kadar sürüyor.

Girişim ekosistemine katkısı bakımından Hong Kong’da birinci, Asya genelinde de ikinci olarak kabul edilen Betatron, bir sonraki kohortu için Türk girişimcilere de yatırım yapmak istiyor. Son başvuru tarihi 18 Temmuz olan ve üç aylık bir süreci kapsayan bu program, şirketleri farklı açılardan geliştirmeyi ve desteklemeyi amaçlıyor. Betatron, seçilen girişimlere US$ 150,000’a kadar yatırım yapmakla beraber, program süresince ücretsiz ofis ve yüzlerce saatlik mentorluk imkanı da sunuyor.

Başvuru linki: https://www.betatron.co/apply.html

Hong Kong ve Asya bölgesinin Mindworks, IC Studio, Vectr, Aria, Incu-lab ve Cocoon Ignite gibi lider girişim sermayesi şirketleri tarafından kurulan Betatron geniş bir ağa sahip. 2016’da kurulan ve bugüne kadar 29 girişime yatırım yapan Betatron Asya girişim ekosisteminin en deneyimli ve güçlü hızlandırıcısı konumunda bulunuyor.

16 Eylül 2019’da başlayacak programda Betatron, üç aylık süreç boyunca seçilen her şirketi kişisel ve bireysel olarak analiz ederek yapılanmasına destek verecek. Her endüstriye ait girişimlerden başvuru kabul eden Betatron, program bittikten sonra da yatırım yaptığı şirketlerle güçlü bağını korumayı amaçlıyor. Başvuru süreci birkaç farklı adımdan oluşan programda Betatron değer katabileceği girişimlere yatırım yapmayı tercih ediyor. Aynı zamanda girişimcilerin, üç aylık süreç boyunca sadece programın ilk haftalarında ve diğer önemli günlerinde Hong Kong’da bulunması gerekiyor. Asya pazarını hedefleyen Türk girişimciler için güzel bir fırsat yaratan Betatron’a başvuru süreci ve görüşmelerin İngilizce olacağı bilgisini de ekleyelim.

Sorularınız için: applications@betatron.co

Ek bilgi ve başvuru için: https://www.betatron.co/apply.html

0
X