Search
Generic filters
Exact matches only

Galatasaray Üniversitesi Blockchain Kulübü Sohbeti

0
0
3 ay önce

Kulübünüzün ana faaliyetleri ve kuruluş amacı nedir?

Kulübümüzün ana faaliyetleri her yıl düzenli olarak öğrencileri Blockchain teknolojisi üzerine seminerler vermek ve bu konu üzerine yapılmış etkinliklere katılım fırsatları yaratmak.

Kulübünüzün ana faaliyetleri ve kuruluş amacı nedir?

Kuruluş amacımız, Blockchain üzerine ilgilenenlerin bu konu üzerine daha kolay yoğunlaşmasını sağlamak ve ortak bir çalışma grubu ile hep beraber gelişmek, bilgilerimizi paylaşmak diyebiliriz.

Bugüne kadar yaptığınız etkinlikler ve projeler nelerdir?

Blockchain üzerine eğitim programı düzenledik, Ethereum üzerine bir seminer organize ettik ve Avrasya Blockchain Zirvesi’ne kulübümüzden arkadaşlarımızla beraber katıldık.

Öğrenciler mezun olduktan sonra, iş hayatına yönelik faaliyetleri nelerdir?

Üyelerimize sağladığımız staj imkanları sayesinde hem okudukları bölümler doğrultusunda hem de networking ile tanıştıkları kişiler yoluyla meslek hayatlarına katkı sağlayabiliyorlar.

Kulübünüz staj imkanları sağlıyor mu?

Kulübümüz aynı zamanda İnkube ile işbirliği içerisinde olduğundan İnkube ile beraber çalışan firmalardan staj teklifleri alabiliyoruz. Aynı zamanda gittiğimiz seminerlerde kulüp öğrencilerimizin performanslarına bağlı olarak şirket CEO’ları ile tanıştırıyoruz, bu sayede onlar kendileri dahi staj imkanları bulabiliyorlar.

Ne tür işbirlikleri yapıyorsunuz?

İnkube ile beraber çalışıyoruz. bize Arnavutköy’de Kolektif House çalışma ortamı ve her türlü yardımı sağlıyorlar.

Kulübünüzün adının geçtiği meslekteki trendler nedir?

Blockchain teknolojisinin olanaklarının geniş ve bu teknolojinin oldukça hızlı bir şekilde gelişmekte olması sebebiyle birçok imkân sağladığı gibi yenilikçi teknolojiler arasında da önemli bir yere sahiptir. Örneğin bitcoin’in yaygınlaşmaya başlaması bu teknolojiler konusunda bilgi sahibi olunması gerektiğini gösteriyor.

0
X