Search
Generic filters
Exact matches only

Entertech İstanbul Teknokent, “YEŞİL BÜYÜME” Başlığı İle Açılan TÜBİTAK BİGG Programı İçin Ön Başvuruları Almaya Başladı!

0 4 hafta önce

FİKİR SENDEN DESTEK BİGG’DEN

Teknolojik ve yenilikçi bir iş fikrin mi var?  İş fikrin için TÜBİTAK tarafından verilecek 450 Bin TL’lik hibe imkanı ile hayalini kurduğun projeyi hayata geçir. Entertech İstanbul Teknokent, Boğaziçi TTO ve Sakarya Teknokent paydaşlığındaki BİGG Programı’nın 1. aşama başvurusunu yapmak için bigg.entertech.com.tr adresini ziyaret et!

“YEŞİL BÜYÜME” çağrısında Entertech olarak aşağıdaki teknoloji alanlarında başvuru kabul edilecektir.

  • Gıda ve Gıda Güvenliği
  • Sürdürülebilir Tarım
  • Denizel Çevre
  • Su Yönetimi

Detaylı Bilgi için

https://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/21566/2022-2_bigg_yesil_buyume_cagri_duyurusu.pdf

Başvuru İçin

bigg.entertech.com.tr

Başvuru ve Süreç

Panel üzerinden ön başvurular toplanır ve başvuru yapan girişimci adayları sunum yaparak ön değerlendirmeye tabi tutulur.

Ön değerlendirmeyi geçen adaylar; eğitim, mentorluk ve tecrübe aktarımı süreçlerini tamamladıktan sonra 2. aşama başvuru dosyalarını hazır hale getirirler. TÜBİTAK paneli öncesi aynı atmosferi yaşayıp sunumlarını iyileştirme fırsatı için adaylar BİGG Panel Simülasyonuna katılır. Simülasyonda sunumları hakkında öneri ve revizeleri alan adaylar TÜBİTAK paneline hazır hale gelirler

Başvuru Koşulları

TÜBİTAK’ın belirlediği ön başvuru tarihi itibariyle üniversitelerin;

  • Herhangi bir ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı öğrenci,
  • Herhangi bir ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programından mezun kişi,
  • Daha önce Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşaması kapsamında destek almamış olmak,
  • Ön başvuru tarihi itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almamak.

BiGG Programına başvuru sahibinin yukarıda belirtilen kriterlere uyması gerekmektedir. Başvuru sahibi dışındaki diğer takım üyelerinin bu kriterlere uyması zorunlu değildir.

Bir Cevap Yazın

X