E-ticaret’te Video Kullanımını Yaygınlaştırmak

0 2 sene önce

 

Videonun e-ticarette kullanımı her gün giderek daha fazla erişilebilir ve müşteri tarafından talep edilebilir hale gelmektedir. Bu durumun en önemli sonucu, müşterilerin alışveriş sırasında ürün hakkında daha fazla bilgi edinmek için ayrıntılara gitmeleridir. Bu durumu ortaya çıkaran en büyük algı ise, ürünün kalitesini görmek ve müşterilerin ürünü daha fazla araştırarak kendilerini ürünü satın almak konusunda ikna etmeleridir. Bu şekilde video kullanımı müşteri tarafında popüler hale gelmiştir.

Videonun popüler olarak kullanımı, fotoğrafın avantajından ve ürün özelliklerini yazılı olarak açıklamaktan kaynaklanmaktadır.

Peki bu avantajlar nelerdir?

  • Olumlu SEO sonuçları:

Video kullanımının sosyal medyada etkili olması adına, sosyal medyada ürün yayınlamak SEO için önemlidir. Bu şekilde, ürünler arama motorlarında daha üstlerde görünür ve ürünün sosyal medyada görülme hızı artar.

  • Mobil tanıtım önemli:

Herkes tarafından memnuniyetle karşılanan mobil kullanım yoğunluğu, telefon kullanımının müşteri tarafında kolay ve hızlı olduğunu ayrıca, ürün hakkında ayrıntılı bilgi almak için ürünleri almadan önce ürün tanıtım videolarını izlemenin önemli olduğunu bildirmektedir.

  • Video üretim maliyetlerinin düşmesi:

Geçmişe kıyasla teknolojinin gelişmesiyle, bugünün telefonları profesyonel kameralar gibi güzel fotoğraflar ve videolar kaydediyor. Bunun en önemli sonucu, geliştiriciler olarak adlandırılan ünlülerin video kullanarak bu içerik üretimini desteklemesidir. Bu konuda başarılı olmak istiyorsanız, kendi web sitenizde e-ticaret kullanımını genişletmek için teknolojiyi izlerken teknolojiyi ve kaliteli videoları kullanarak hayatınızda video kullanımını artırabilirsiniz.

 

Şimdi ise, video kullanımının işlevselliğinden bahsedelim:

Örneğin, bir siteniz var ve ürünü tanıtmak istiyorsunuz ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Sosyal medya kanallarına odaklanmanız gerekiyor.

Birkaç öge üzerinde duracak olursak;

  1. Site trafiğini artırmak,
  2. Kurumsal ağlarda video paylaşmak ve etkileşimde bulunmak ve bu etkileşimleri Web Sitesinde paylaşmak,
  3. Sosyal medyayı doğru kullanmaya ve reklam vermeye hazır olmak,
  4. Hedef kitle oluşturma ve oluşturulan kitleye ağırlık verme,
  5. Videoları bağlayarak müşteriyi rahatsız etmeden ürünün erişilebilirliğini artırmak,
  6. Google aramalarının en üstünde yer almak için video açıklamalarını doğru yapmak,

Sırasıyla bu adımlara baktığımızda, hedef kitlenin önemi açıkça görülmektedir. Mobil tarafta, sosyal meyda hesaplarınızda olan ürünleri tanıtmak için yapacağınız anketlerle müşteri seçimini görmek faydalı olacaktır. Çünkü müşteri talebine odaklanmak, müşterinin ürünle etkileşimini arttırması anlamına gelmektedir.

Aslında, videonun yaygın kullanımı, müşterilerin tercihlerinin zamanla değiştiğini ve müşterilerin ürün özelleştirmeye gitmek istediklerini ortaya koyuyor.

Bu nedenle, müşterilerin ürün isteyip istemediğini öğrendikten sonra, onu bir karşılaştırma ölçütü olarak kullanmalı ve videolarınızı buna göre uyarlamalısınız.

Sonuç olarak, pazarda ulaşılabilir olmak için müşteriye yatırım yapın.

 

Bir Cevap Yazın

X