Search
Generic filters
Exact matches only

Bosch Termoteknik İklimlendirme Sektörünün Gelecekteki Meslektaşlarıyla Buluştu

0 6 sene önce

Bosch Termoteknik, İSKİD işbirliği ile düzenlenen mühendislik fakültesinde okuyan öğrencilere hem sektörü tanıtmak hem de sektörde yer alan kariyer olanakları hakkında bilgi vermek amacıyla “İklimlendirme Sektörü Tanıtım Günü” etkinliğine katıldı. 

Türkiye iklimlendirme Sektörünün geleceğine yön verecek nitelikli iş gücünü ve bu gücün sürdürülebilirliğini sağlamak; geleceğin makine mühendislerine, iklimlendirme sektörünü “parlak bir kariyer fırsatı” olarak tanıtmak amacıyla düzenlenen etkinlik, 24 Ekim 2017 tarihinde TMMOB Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşti.

12 mühendislik fakültesinden yaklaşık 500 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen etkinliğe, 9 Eylül Üniversitesi Makine ve Endüstri; Ege Üniversitesi Makine; İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Makine; Yaşar Üniversitesi Makine ve Enerji Sistemleri; Celal Bayar Üniversitesi Makine ve Endüstri; Adnan Menderes Üniversitesi Makine; Balıkesir Üniversitesi Makine ve Endüstri; Uşak Üniversitesi Makine ve Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencileri katılım sağladılar.

Organizasyonda Bosch standı öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü. Bosch Termoteknik yetkilileri öğrencilere şirket ve istihdam olanakları hakkında da çeşitli bilgiler paylaştı. Ayrıca staj ve iş başvurusunda bulunmak isteyenler için de stand içerisindeki ekranlarda onlar için geliştirilen bir QR kod üzerinden başvuru formlarını doldurma fırsatı buldular.

Organizasyon içerisinde Bosch Termoteknik firması ve kariyer olanakları hakkında yetkililer tarafından yapılan sunumlarda öğrenciler tarafından ilgi ile dinlendi.

Bir Cevap Yazın

X