Search
Generic filters
Exact matches only

ASTROLOJİDE GİRİŞİMCİLİK GÖSTERGELERİ

0 2 sene önce

Astroloji, kendimizi keşfetmemize yarayan yeteneklerimiz ile zayıflıklarımızı tanımlayan sembolik bir kadim ilimdir. Bu ilimde bireyin harita potansiyeline göre hangi yeterliliğe ve hangi avantajlara sahip olduğu gösteren unsurlar vardır.

Bu makalede girişimcilik göstergelerinin astrolojideki yerine değineceğim. Öncü burç olan Koç, başlatıcı enerjisiyle girişimciliğin en bariz göstergesidir. Hava elementi de iletişim konusundaki hünerleriyle pazarlama, reklam, satış vb. konularda adeta rakipsizdir. İkizler burcu akla gelen ilk örnektir. İkinci unsur olarak gezegenlerin doğası önem kazanmaktadır. Girişimcilik denilince akla gelen ilk gezegenler Mars ve Merkür‘dür. Haritada bu iki gezegenin konumu sevdikleri burçlarda güçlü ve baskın yani dominant gezegen ise birey girişimcilik yetenekleriyle donatılmıştır. Mars aktif ve inisiyatif alan korkusuz yaşam enerjisi çok yüksek bir gezegen olduğu için girişimcilik alanında asla pes etmeyen ve küllerinden yeniden doğup savaşan direnen enerjiyi temsil eder.

Kozlarını açık oynayan ve direkt hamle yapan, en çok risk alan gezegen Mars’tır. Koç ve Akrep burcunda çok iyi çalışır ve oğlakta zirveye çıkar. Bu üç burç Ceo olmaya en yatkın burçlardır. Yönetme arzusu ve ipleri elinde tutma Marsın doğasından gelir. Marsın sezgileri çok kuvvetli olduğu için risk alsa bile kazançlı çıkar. Duygusal zayıflıklara tahammülü yoktur gerekirse acımasız biri olur ve zirveye tırmanır. Bir çok girişimcinin haritasında Mars, Koç veya Akrep burcundadır. Diğer gezegen ise Merkür haber ve iletişim gezegenidir. Merkür’ü kuvvetli olan insanları sözel olarak alt etmek neredeyse imkansızdır. Kendisini ve ürününü çok net ve büyüleyici bir şekilde ifade ederek pazarlar. Çocuksu heyecanı ve merak arzusu, yeni olan her şey den haberdar olmasını sağladığı için gündeme, modaya ayak uydurması ve adapte olması o kadar kolay olur. Sistematik bir hafızayla çok zeki, kurnaz ve çalışkandır. Merkür’ün kuvvetli olduğu burçlar İkizler, Başak, Kova burçlarında üstün akıl verir. Yaratıcılığı çok güçlüdür. Merkür güçlü ise medya, pazarlama, satış danışmanlığı ve eğitim gibi sektörlerde durdurulamaz. Girişimcilik dünyasında bir adım öndedirler. Diğer gezegen bulunduğumuz çağın gezegeni Kova burcunun yöneticisi Uranüs’tür. Elektrik akımları, bilim, teknoloji ve bilgisayarla ilgili her konu Uranüs’ten sorulur. Merkür’ün üst oktavıdır. Üst aklıdır. Merkür zeki ise Uranüs dahi’dir. Kova ve Akrepte çok güçlüdür. Uranüs baskın olan harita teknolojisi konusunda ve yeni çağı yeni çağın modern işlerine ayak uydurmak konusunda sınırsız potansiyel ve yetenek ile donatılmıştır. Teknoloji Uranüsten sorulur. Bu gezegenler bireysel haritada sevdikleri burçta diyelim ama daha fazla göstergeye ihtiyacımız var. Astrolojide 12 ev var ve her evin yaşam alanı konuları farklıdır. Biz girişimcilik ile ilgili evlere değineceğiz. Bireysel haritada sevdikleri burçta artı 1.ev- 3.ev- 5.ev- 9.ev- 10.ev ve 11.evde bulunuyorlar ise güçlü olurlar. Girişimcilik potansiyeli net ortaya çıkar.

Bir Cevap Yazın

X