Search
Generic filters
Exact matches only

Verizon’dan Trafik Sorununu Ortadan Kaldıran Araç

0
0
3 sene önce

ABD merkezli telekomünikasyon şirket Verizon, otomobilleri bağlantılı hale getiren Hum teknolojisini tanıtmak için trafik sıkıştığında arabaların üzerinden gidebilen bir otomobil geliştirdi. Sadece reklam filminde kullanılmak üzere geliştirilen bu otomobile Hum Rider adı verilmiş.

Trafik sorununu ortadan kaldıran Hum Rider, aslında Jeep Grand Cherokee’nin üstünde geliştirme yapılmış bir versiyonu. Bu araç, özel olarak geliştirilmiş bir hidrolik kaldırma sistemine sahip ve bu özelleştirilmiş hidrolik kaldırma sistemi, aracı yerden yaklaşık olarak 1,5 metre yükseğe kaldırabiliyor. Bu sayede araç, rahatlıkla diğer araçların üstünden geçebiliyor. Mashable’ın yaptığı habere göre, reklam amaçlı araçlar tasarlayan ve üreten A2ZFX firması tarafından geliştirilen Hum Rider, hidrolik kaldırma sistemi ve tekerleklerin içindeki elektrik motorlarını çalıştırmak için Honda marka bir jeneratörden güç alıyor.

Verizon’ın Hum teknolojisi, otomobile yerleştirilen bir cihaz sayesinde otomobilin bağlantılı ve akıllı hale gelmesini sağlıyor. Sürücüler, Hum’un mobil uygulaması üzerinden araçta herhangi bir sorun olup olmadığını öğrenebiliyor, hız sınırı ayarlaması yapabiliyor ve bunlar gibi daha birçok özellikten yararlanabiliyor. Hum+ ve onun daha gelişmiş versiyonu Humxolmak üzere iki farklı cihazla kullanıcılara sunulan Hum teknolojisi, 1996 model ve daha yeni araçların çoğuyla uyumlu.

 

kaynak:pazarlamasyon.com

0
X