Search
Generic filters
Exact matches only

Genç SKH Yenilikçileri, DuPont Türkiye İnovasyon Merkezi’nde Buluştu

0
0
3 ay önce

Girişimcilere, yenilikçilere ve öğrencilere sık sık kapısını açan DuPont Türkiye İnovasyon Merkezi’nin bu seferki konuğu, Türkiye’nin önde gelen kurumsal şirketlerinin sürdürülebilirlik üzerine çalışan “yenilikçileri” oldu. UN Global Compact’ın küresel çapta başlattığı ve Türkiye’de Impact Hub Istanbul program ortaklığında gerçekleşen Genç SKH Yenilikçileri (Young SDG Innovators) Programı kapsamında, 18 şirketten 40’a yakın “yenilikçi” DuPont Türkiye İnovasyon Merkezi’nde buluştu.

Sadece faaliyet gösterdiği sektör temsilcilerine değil, her yaştan her sektörden girişimci, inovasyon meraklısı ve öğrenciye kapısını açan DuPont Türkiye İnovasyon Merkezi’nde buluşan “Genç SKH Yenilikçileri”, DuPont’un sürdürülebilirlik hedeflerini birinci ağızdan dinledi. 18 farklı şirketin çalışanlarından oluşan yaklaşık 40 kişilik grup, DuPont inovasyon anlayışını yakından tanıyarak şirketin çeşitli sektörlere yönelik geliştirdiği inovatif ürünleri inceledi.

DuPont Türkiye İnovasyon Merkezi Lideri Mehmet Demiray, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini yakın zamanda şirketin birinci önceliği olarak açıklayan DuPont adına, geleceğin fark yaratacak yöneticilerini ağırlamaktan ve DuPont’un sahiplendiği inovasyon ve sürdürülebilirlik konularında genç yenilikçilerle fikir alışverişinde bulunmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Demiray; “Global çağda, yerel sorunlar hiçbir zaman yerel çözümlerle geçiştirilemez. İnsanların dünya çapında birbirleriyle etkileşimi çok önemlidir. Biz DuPont olarak global çaptaki bilgi birikimimiz ve oluşturduğumuz deneyim ağıyla dünyanın önemli gündelik sorunlarına inovasyon ile çözüm üretiyoruz. Genç SKH Yenilikçileriyle bu anlamda amaçlarımız örtüşüyor. Geleceğin yöneticilerini bugün burada ağırlamak, şimdinin sorunlarını çözmeye başlamak için büyük bir adımdı” diye konuştu.

Global Compact Türkiye Genel Sekreteri Melda Çele, “UN Global Compact Young SDG Innovators (Genç SKH Yenilikçileri) Programı, şirketlerin yeni ürün ve hizmetler geliştirirken Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını (SKA) itici bir güç olarak kullanmaları ve buradaki iş fırsatlarını ortaya çıkarmaları için genç profesyonelleri harekete geçirmeyi hedefliyor. Ekiplere bu 10 aylık süreçte mentör ve uzman desteği sağlamanın yanı sıra, dünya genelinde başarısı kanıtlanmış stratejiler, iş modelleri ve araçları da tanıtıyoruz. Program kapsamında DuPont Türkiye İnovasyon Merkezi’ne yaptığımız ziyarette, bu strateji ve iş modellerinin sektöründe öncü ve uluslararası bir şirkette nasıl hayata geçtiğini görme imkanı yakaladık. Bu ziyarette dinlediğimiz deneyimin tüm ekipler için ufuk açıcı ve ilham verici olduğunu düşünüyorum. DuPont Türkiye’ye bizleri ağırladığı için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

UN Global Compact’in küresel çapta başlattığı; ABD, Bangladeş, Brezilya, Danimarka, Güney Afrika, İngiltere, Lübnan, Meksika, Türkiye ve Ukrayna olmak üzere 10 ülkede yürütülen Genç SKH Yenilikçileri programı, Eylül ayında başlamıştı. Türkiye’de Global Compact Türkiye tarafından, Impact Hub İstanbul program ortaklığında gerçekleşen bu program, geleceğin liderlerini, geleneksel iş modellerini yeniden düşünerek yeni iş fırsatlarını ortaya çıkarmak üzere harekete geçirmeyi hedefliyor.

10 ay sürecek program kapsamında Türkiye’nin önde gelen kurumsal şirketlerinde çalışan 35 yaş altı katılımcılardan oluşan “Genç SKH Yenilikçileri”, hem şirketleri hem de toplum için katma değer yaratma potansiyeline sahip sürdürülebilir iş çözümleri geliştirecekler.

0
X