Search
Generic filters
Exact matches only

Efsane Cuma Kampanyalarının iPara’da Kazananları Otomotiv, Giyim ve Aksesuar Sektörleri Oldu

0
0
2 ay önce

 Türkiye’deki tüm kredi ve banka kartlarından sanal ortamda taksitli ödeme imkanı sağlayan iPara, hem firmalar hem de tüketiciler tarafından yoğun ilgi gören ‘Efsane Cuma’ indirimlerindeki satış rakamlarını paylaştı. Her yıl Kasım ayının son Cuma gününde yapılan indirimlere bu sene de ilgi büyüktü.  Alışverişin en yoğun olduğu yılın bu döneminde indirim severler, en çok otomotiv, giyim ve aksesuar sektörlerine yönelirken, iPara alt yapısını kullanarak en çok otomobil lastiği satın aldı.

E-ticaret alanında sunduğu gelişmiş ve çözüm odaklı servisleri ile hizmet veren iPara, tüm dünyada ‘Black Friday’ indirimleri ile yükselişe geçen satış rakamlarına ilişkin verileri değerlendirdi. Online alışverişte iPara altyapısını kullanan markaların satış rakamlarına göre alışveriş tutkunları bu sene de indirimlere kayıtsız kalamadı. iPara tarafından açıklanan verilere göre 2019 “Efsane Cuma” döneminde online alışverişte en çok satışın gerçekleştiği il İstanbul olurken, ödeme tercihleri ise taksitten yana oldu. iPara’nın verilerine göre en çok ciro otomotiv, giyim ve aksesuar sektörlerinde gerçekleşti. En çok alışveriş yapanların 28-37 arasındaki erkeklerin olduğu verilere göre en çok satın alınan ürün ise otomobil lastiği oldu.

2018 – 2019 Efsane Cuma günleri verileri kıyaslandığında, gerek taksitli gerekse tek çekim ciroda yüzde 56 oranında artış yaşandı. Efsane Cuma verilerini değerlendiren iPara Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tarık Onat, “2019’da indirim döneminin şampiyonları otomotiv, giyim ve aksesuar sektörleri oldu. Taksitli alışverişi tercih edenlerin sayısı geçen yıla kıyasla yüzde 51 oranında artış gösterdi. Tüm sektörler açısından hareketli geçen dönemde işlem hacmimiz ise yüzde 68 oranında arttı. Efsane Cuma dönemindeki satışlar tüm sektörlerdeki müşterilerimize pozitif yansıdı” dedi.

0
X